Kategória: Oznamy REPRE
Od: TASR

Zo SP v Taline 3. a 5. miesto

Vo svetovom pohári v Taline sa darilo Dodovi Krnáčovi a Zolovi Pálkovácsovi.

Slovenský džudista Jozef Krnáč si na deviatom turnaji seriálu Svetového pohára v estónskom Tallinne vybojoval tretiu priečku. Cesta na stupeň víťazov, premiérový v tejto sezóne, viedla v hmotnosti do 66 kg cez štyri víťazné ippony a jednu prehru.

Strieborný olympionik Jozef Krnáč letel do Tallinnu s natiahnutými šľachami v zápästí, ktoré si odniesol z turnaja v rímskom Lido di Ostia, no ani tento handicap u neho nevyvolal bojazlivú náladu. V prvom svojom zápase mu v kategórii do 66 kg domáci Estónec odolal na tatami len 21 sekúnd. Potom Krnáč narazil na Portugalca Huga Goncalvesa a po prehre na waza-ari sa už musel spoľahnúť len na opravné zápasy v repasáži. V nich si počínal vynikajúco, najskôr na ippon zdolal po 70 sekundách Ukrajincu Anrija Tarasova, potom mu dlho odolával až vyše štyri minúty, presne 4:09 min, Fín Jussi Ustila. V rozhodujúcom zápase o tretiu priečku narazil Krnáč na Američana Justina Floresa. "Dodo zápasil výborne, od začiatku aktívne a dlho netrvalo, kým si pripísal dvakrát juko," povedal jeho tréner Rastislav Mezovský. "O svojom treťom mieste rozhodol v 56. sekunde, keď úspešne dotiahol do konca chvat ko-soto-gake. "

Druhý slovenský reprezentant Branislav Schroner vybojoval v sobotu dva zápasy a oba prehral , v 1. kole s Arméncom Davlianom Chovchannesom na waza-ari a v repasáži s Ukrajincom Jevženom Sverdilom na ippon po troch minútach.

V nedeľu sa najdlhšie na tatami zdržal olympionik Zoltán Pálkovács. V kategórii do 100 kg obsadil 5. miesto, keď tri zápasy vyhral a v dvoch ťahal za kratší koniec. V rozhodujúcom zápase o 3. miesto bol nad jeho sily Iraelčan Arel Zeewi s ipponom už v 42. sekunde. Pálkovács vstúpil do turnaja víťazstvom na juko nad Francúzom Sebastienom Nolesinim, potom prehral s Rusom Asianom Unašchotlovom na ippon v tretej minúte. V repasáži si najskôr poradil s Poliakom Przemyslawom Jaroszewskim po tvrdom boji na ippon v piatej minúte a na koku s Bielorusom Jauchenim Kavaleuskim. V súboji o tretie miesto so Zeewim, tretím vlani na OH v Aténach, mu už chýbali sily.

Účet slovenskej výpravy uzavreli bez víťazstva v -81 Branislav Babic po prehre na ippon so Švajčiarom Christophom Kellerom a Boris Novotný tesne na koku s Fínom Mikom Toroiom. V -90 Anton Minárik podľahol v predĺžení na koku s domácim Estóncom Rennem Oismaaom.