30.09.2005 22:29 Vek: 19 yrs
Kategória: Oznamy REPRE
Od: Ludo Jambrich, ADMIN

Nominácia na ME juniorov

Na juniorských majstrovstvách Európy v džude v Záhrebe sa oddnes do nedele predstaví osem slovenských reprezentantov - piati chlapci pod vedením trénera Jozefa Sváteka a tri dievčatá s trénerom Štefanom Leitmanom. Minulý rok v Sofii sa Slovákom príliš nedarilo, najlepšie umiestnenie - 9. miesto - si vybojoval Pavol Jurčík v kategórii do 90 kg. Pezinský džudista sa v marci blysol na turnaji Svetového pohára v Prahe, keď vo štvrťfinálovom súboji v hmotnosti do 90 kíl vyradil úradujúceho olympijského víťaza z Atén 2004 a vlaňajšieho majstra Európy v kategórii do 81 kg Gréka Iliasa Iliadisa.

Práve Jurčík spolu so svojím 18-ročným oddielovým kolegom Milanom Randlom (do 81 kg), ktorý bol vlani siedmy na MS juniorov, a iba 15-ročnou Michalovčankou Katarínou Čarnou, sú najväčšími slovenskými nádejami v Záhrebe. Čarná v tomto roku získala na júlovom Európskom olympijskom festivale mládeže (EYOF) v talianskom Livigne bronz a na júnových ME kadetov do 17 rokov v Salzburgu skončila piata. (sita)

Nominácia Slovákov

Juniorky: Iveta Mihoková (do 52 kg), Michaela Matúšová (do 57 kg), Katarína Čarná (do 63 kg), juniori: Pavol Kubena (do 60 kg), Milan Randl (do 81 kg), Pavol Jurčík (do 90 kg), Martin Janata (do 100 kg), Lukáš Stupavský (nad 100 kg).